MİSYONUMUZ

“Eğitim taşa can vermektir.” Anlayışı ile hareket ederek öğrencilerimizin doğuştan getirdikleri yeteneklerini ortaya çıkararak etkin ve yetkin bir birey olmalarını sağlamak hedefindeyiz. Dolayısıyla okulda öğrendiklerini hayatla bağdaştırabilen sosyal, psikolojik ve iktisadi anlamda yetkin olabilen; özgüveni yüksek insanlar yetiştirip ülkemizin hizmetine sunmak istiyoruz. Kendi öz değerlerinden aldığı ilhamla uluslararası nitelikteki kavrayış ufkuna sahip olarak bu doğrultuda kendini ileriye hazırlayacak her türlü donanıma ulaşmalarına rehberlik yapmak gayesindeyiz.

Ülkemizin ve dünyanın ulaştığı sosyal, ilmi ve iktisadi terakkinin bilincine ulaştırmak ve bu irfan yoluna öğrencilerimizi sevk etmektir. Bu da yetmez onların yetişmesine ve donanım kazanmalarına bizzat ön ayak olmaktır. Zira 21.yüzyıl olarak adlandırılan yaşadığımız bu çağ, insanlara mutlu olma yolunda oldukça cimri davranmaktadır. İşte bu bilinçlenme ve aydınlanma uğraşısında öğrencilerimize yol gösterme ve bunu okullarımız aracılığı ile yapma niyetindeyiz. Bu yol kutlu bir yoldur. Eğitim eğitimli ve vizyoner insanların sanatıdır. Bu yola çıkarken kalite ve güveni esas aldık. Bundan sonra da bu hal üzere devam etmek en alaa gayemizdir.VİZYONUMUZ

Vizyon olarak kalite ve güveni esas alan, bu kaliteyi öğrencilerinin başarısı için kullanan ve özgüveni yüksek bireyler yetiştiren bir kurum olmaktır. Orta ve uzun vadede dünyayı ve Türkiye’yi heraçıdan doğru okuyabilen, dünyadaki gelişmeleri yakından takip edip çözebilen, ülkesi için gerektiğinde canını çekinmeden verebilecek bir şuura ulaşan, kendi değerlerini özümsemiş, dünyaya bu pencereden bakan öngörüsü ve önsezisi gelişmiş yüksek karakterli insan yetiştirmektir.


Processing!